Google Nasıl Hızlı Index Alınır?

Google Nasıl Hızlı Index Alınır? : Googleda nasıl hızlı index alabilirim diyen kişilere küçük tavsiyeler.

Merhabalar, Hızlı index almak için uygulamanız gereken tekniklere başlıklar halinde değinmeye çalışıyoruz. Googlada Hızlı index almak için yapmanız gereken başlıca teknikleri değerlendirdiğimiz makalemizde ilerleyen zamanda detaylandırılacak ve her bir başlık için yeni detaylı makaleler oluşturulacaktır.

Hızlı İndex Alma

Öncelikle açıtğınız ilk gün indexinizin anında gelmesini beklemeyin, Biraz emek biraz zaman ile bu sistem doğrultusunda zaten başlı başına bir index işleme sisteminiz oturacaktır. Sitenize gelen botlar vesilesiyle yapılan hemen her durum neticesinde değerlendirilecek ve günlük hangi zaman sıklığında ve özellikle hangi saatlerde makaleler giriyorsunuz yapay zekasına kaydedecektir. İlerleyen zaman diliminde eğer SEOya uygun makale yazıyor ve 3-5 ay sonunda çizginizi bozmuyorsanız kesinlikle anında index almanız muhtemel. Aşağıdaki bazı teknikler ile hem Seo uyumlu makale tarzınıza ışık tutabilir hemde zaman içerisinde sitenizin index hızınızı arttırabilirsiniz.

Site Hızı önemli rol oynuyor

Google Hızlı İndex Almak

Kesinlikle en önemli faktördür bana göre, Keza araştırmalara göre internet kullanıcılarının %47lik kısmı 2 saniyenin üzerinde açılan internet sitelerini henüz bilgiye erişemeden kapatmaktadır ve ortalama index değerleri ve PAGESPEED değerleri 89'un üzerinde olması beklenmektedir. Keza bu durum için sadece aSosyaliz.com üzerinde 3-4 gün uğraştım ve henüz %40lık bir kısmını düzenleyebildim. Bunun içinm yaptığım adımlar, Wordpress olmadığı için Önbellekleme modülü, Gzip modülü gibi bir çok özelliği elle eklemem ve düzenlemem gerekti, Şu an için hızımız gayet iyi ama son bir kaç ayar ile (dosyaları birleştirme işlemleri) sonrasında daha iyi sonuşlar alabileceğime inanıyorum.

Düzenli İçerikler girilmeli

Sitenize düzenli olarak yapabilirseniz saati saatine içerik girmeyi hedeflemeniz ve sitenizi botun ne zaman ziyaret edeceğine yardımcı olmanız gerekmektedir. Bana kalırsa günde 3 ile 10 içerik idealdir. Yine 300 ile 900 kelimelik makaleler hazırlarsanız mükemmel olabileceğine inanıyorum ki yıllardır ÖZGÜN bir şekilde bu yöntemler ile makaleler hazırlayan birisi olarak sizlere de öneriyorum.

Mobil uyumlu bir tema tercihi

Özellikle son zamanlarda bu konu fazlasıyla dikkat çekiyor. Resposive yani duyarlı tasarımlar olması kullanıcıların birinci tercihi, malumunuz artık kullanıcıların %70lik kısmı mobil cihazları ile internete bağlanıyor ve bu durum gün ve gün artmaktadır. Sitenizi açarken temanızın mutlaka mobil uyumlu olduğuna hatta mümkünse AMP tasarımları değerlendirmenizi öneriyorum, AMPler biraz reklam gelirlerinde düşüklüğe neden olsa bile bu durum google'daki sıralamanızı büyük ölçüde etkiliyor diyebilirim.

SEO uyumlu URL yapısına dikkat edilmeli

Önemli faktörlerden bir diğeride SEO uyumlu URL yapısının olması örneğin; domain.com/id123123 yerine domain.com/google-hizli-index şeklinde olması sizin açınızdan her ne kadar önemli olsa bile google ve botları açısından çok daha önemlidir. Özellikle h1 taglarının başlıkta kullanılması, h2-3-4 gibi tagların alt başlıklarda kullanılması çok önemli faktörler arasında yer almaktadır.

Resim ALT etikerlerinin kullanılması

Özellikle makale içerisidne kullanacağınız resimlerin bir nevi açıklaması olarak bilinen ALT etikerleri, Sitenizi ziyaret eden botların resim hakkındaki bilgileri oradan okuduğu anlamına gelmektedir. Süregelen bir yapı olduğu için uzun yıllardır botlar bu şekilde resim hakkındaki bilgileri toplamaktadır. Özellikle bu şekilde Mim (meme) olan bazı resim türleride vardır. Özellikle yiyecek türü olarak denen ve işlenen bazı +18 görseller ALT etiketlerine girilen kelimelerin masumiyetinin altından arama sonuçlarına çıkıyor.

Meta Açıklaması

Özellikle 150 - 160 karakter uzunluğunda, Sitenizdeki yazının kısmen özeti şeklinde ve google tarafından açıklama olarak alınmasının ardından sıralamada o yazdığınız 160 akrakterlik yazıların çıkması, Hem sıralamanızı etkiliyor ve yükselmenizi sağlıyor hemde hızlı index almanızı sağlıyor.

Kaliteli Backlink ve Sosyal Medya

Bu iki faktörde, İlerleyen zaman ve uzun vadede sizlere artı olarak geri dönüşümü olacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca bir çok kişi SEO paketleri adı altında forum tanıtım yazısı vesaire bilgiler içeren bazı paketler sunuyor bu paketlerin KALİTELİ olduğu anlamına gelmediği gibi kesinlikle sitenize spam yüklemesi bile yapabilir. Aynı şekilde SOSYAL medya hesaplarınızı güçlendirerek ve yazılarınızı bu hesaplar üzerinde paylaşarak geliştirecebileceğiniz bir alan oluşturmuş olursunuz.

Google Nasıl Hızlı Index Alınır? isimli makalemizde sizlere küçük detaylar eşliğinde bazı bilgileri sunduk, İllaki bu bilgiler aslında %30luk bir kısmını kapsıyor ve bu şekilde sizlere basit anlatım ile anlatmamın bazı nedenleri var. Meslek sırrı niteliğinde bazı sırlarımız var ama onları sitemizin otoritesi arttığı zaman eklemeyi düşünüyorum.

Bir yer için Bıraktım!